Aktualności

27.03.2017

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla pośredników

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla pośredników

Za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC kara finansowa zamiast nieważności umowy w wysokości od dwukrotnego do pięciokrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia nakładana w drodze decyzji przez Inspekcję Handlową. Zamawiający może również wezwać zarządcę lub pośrednika do przedłożenia kopii dokumentu ubezpieczenia w ciągu 7 dni od daty wezwania. Jeśli zaś ten dokumentu nie przedstawi ma prawo wypowiedzieć umowę o zarządzania nieruchomością lub umowę pośrednictwa ze skutkiem natychmiastowym. To najważniejsza zmiana w nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, którą przyjął KRM.

Więcej
03.03.2017

Co należy wiedzieć o kredycie hipotecznym?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie wiążące klienta z bankiem często na wiele lat. Dlaczego bez oszczędności nie można myśleć o kredycie na mieszkanie? Co wpływa na zdolność kredytową? Dlaczego niska rata to nie wszystko? Co składa się na łączny koszt kredytu?

Więcej
28.02.2017

"Mieszkanie dla młodych" 2017 - warto się pospieszyć

"Mieszkanie dla młodych" 2017 - warto się pospieszyć

Duże zainteresowanie dopłatami w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” spowodowało, że w lipcu banki wstrzymały przyjmowanie wniosków z terminem wypłaty przewidzianym na 2017 r. Za kilka dni znowu będzie można sięgnąć po dofinansowanie. Podpowiadamy, co warto zrobić, żeby nie przegapić okazji na kredyt z dofinansowaniem.

Więcej